Zarobki

11 Maj, 2017 - 17:10

Jak zarabiać na blogu?
Pewnie wiele z Was coś słyszało o zarabianiu na blogach. Nie chodzi mi tylko o zarabianie pieniędzy, ale również o otrzymywanie różnych rzeczy. Zazwyczaj jest to dzięki współpracom. W tym poradniku postaram się Wam wszystko wyjaśnić.

Współprace. Rodzaje.

- Różne firmy chętnie współpracują z blogerkami. Forma współpracy zależy od firmy.

- Jeżeli jest to sklep kosmetyczny, to wysyłają wybranym dziewczynom produkty do testów, jednak zadaniem testerek jest napisanie recenzji o tym produkcie. Oczywiście chodzi o napisanie szczerej recenzji, jednak słyszałam o przypadkach, że firmy wysyłają kosmetyki pod warunkiem napisania pozytywnej opinii. Na szczęście sama z takim się nie spotkałam.

- Natomiast jeżeli dziewczyna prowadzi blog modowy, gdzie dodaje swoje stylizacje, to sklepy internetowe sprzedające ubrania i biżuterię wysyłają im swój towar, a one muszą użyć to w swoich zestawach i oczywiście podpisać skąd jest dana rzecz.

- Są również firmy, których współpraca polega na tym, że musisz dodać na bloga baner z odnośnikiem, a jeżeli ktoś złoży zamówienie poprzez wejście do sieciówki z Twojego bloga – otrzymasz prowizję. Najczęściej to jest kilka % z sumy zamówienia.

- Niektóre firmy organizują konkursy razem z blogerkami.

tumblr_ludq9iWeYQ1qzrkblo1_500_large.jpg
Jak nawiązać współpracę?

Jeżeli jesteś blogerką, to obowiązkowo podaj swoje dane do kontaktu, najlepiej e-mail. Niektóre firmy szukają współpracowniczek i piszą do wybranych blogerek, sama osobiście otrzymałam kilka propozycji współpracy.
Jednak blogerek jest dużo i to niemożliwe, aby każda otrzymała propozycję do współpracy, możesz sama napisać do firmy! Przepatrz inne blogi i zobacz z kim współpracują dziewczyny, a potem tylko się skontaktuj z daną firmą i cierpliwie czekaj na odpowiedź.

Ważne.

Nie radzę zakładać bloga tylko dla tego, aby otrzymywać darmowe rzeczy. Nie ma w tym sensu. Będziesz pisać nie od serca, a od przymusu, bo przecież otrzymasz coś! A pisanie bez wkładania do tego duszy i chęci będzie skomplikowane. Posty będą nudne i będzie trudno zyskać stałych czytelników.
Sama założyłam bloga nie wiedząc jeszcze o współpracach, pisałam dla siebie. Myślę, że blogerki piszące dla siebie mają większe szanse na zarobienie poprzez blogowanie.

Krócej mówiąc na współpracy zyskują obie strony, firma – reklamę, ty – rzeczy do testów itp. Myślę, że jest to bardzo fajna rzecz, jeżeli odnosić się do tego poważnie. Z własnego doświadczenia mogę polecić stronę www.brandsabbath.com . Ja od niej zacząłem i wielu innych nawet mniejszych blogerów których znam zaczynało z tej strony.