Błąd w path podczas dodawania pozycji do menu

16 Marzec, 2017 - 16:27

Witajcie,

na wstępie dodam, że jestem laikiem jeżeli chodzi o drupala. Dostałem stronę na której jest postawiony Drupal 7. Chciałem dodać nową pozycję do menu, która miałaby taki sam "szablon strony" jak jedna z już dostępnych pozycji. W tym celu skopiowałem sobie plik node--nazwa.tpl i zamieniłem ją na node-nazwa2.tpl. Następnie wszedłem do Content Type i stworzyłem nowy typ, opierając się na wspomnianej wcześniej pozycji w menu. Do tej pory wszystko szło dobrze, ale problem zaczął się, kiedy chciałem ten Content Type przypisać do menu.

Mianowicie podczas tworzenia Content Type nadałem mu machine o nazwię nazwa2(taka sama jak plik tpl). Następnie podczas dodawania tego Content Type do menu użyłem w path właśnie tej nazwy. Niestety pokazało mi komunikat "Ścieżka nazwa2 jest nieprawidłowa lub użytkownik nie posiada odpowiednich uprawnień." (posiadam Super Admina). Dodatkowo chciałem sobie wejść przez adres strony/nazwa2 i rzeczywiście nie wyświetla się nic.

Prosiłbym o pomoc jak dodać ten Content Type do menu. Jeżeli to możliwe to nie chciałbym zmieniać istniejących modułów, tylko rozwiązać to w oparciu o te, które mam zainstalowane. W razie czego postaram się udzielić wam więcej informacji na tyle, na ile pozwoli mi moja "wiedza".

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

17 Marzec, 2017 - 09:31

Content type sam w sobie nie ma strony. Możesz stworzyć stronę (noda) danego typu. node/add/nazwa2
wtedy wszystkie strony tak stworzone używają szablonu tpl dla danego typu więc chyba niekoniecznie musisz tworzyć nowy content type tylko dodać stronę starego typu.