Edycja modułu/basic page

6 Maj, 2014 - 15:02

Cześć

Mam pewiem problem. Swego czasu zleciłem pewnej osobie (i to chyba nawet stąd) napisanie modułu do płatności DotPay. Teraz potrzebuję aby w wersji angielskiej był on pod nazwą "payment form" a nie jak jest teraz "formulaez płątności". Problem w tym, że nie ja go implemetowałem na witrynę i po wejsciu na formularz nie ma możwliść edycji. jak inne basic page.

Moje pytanie zatem jak zmienić nazwę tego formularza na angielską - gdzie znajdę mozliwść edycji tego kontentu? Szukałem w admin-->content ale tam tego nie ma :/. Sam link prowadzący do tego modułu jest dość dziwny.

W samaym module też nie ma ustalonej nazwy strony więc nie wiem jak to znaleśc.

6 Maj, 2014 - 23:19

Najprościej zapewne byłoby wyedytować ręcznie plik z modułem podmieniając frazę na angielską, a potem wejść pod /admin/config/regional/translate/translate, wyszukać nowo wpisaną frazę i przetłumaczyć na polski.
Ewentualnie jest moduł do podmieniania fraz https://drupal.org/project/stringoverrides

7 Maj, 2014 - 14:17

Tylko w module nie ma informacji, że blok ma się nazywać "formularz płatnośi". To jest wpisane gfzieś w drupalu ale nie mogętego znaleść. Wszedłem pod adres "/admin/config/regional/translate/translate" i nawet znalazłem tam chyba ten content ale nie chce się on przetłumaczyć :/ . Czy jest może w drupalu plik który zawiera tą nzawę, żeby go ręcznie wyedytowac? Może w bazie danych to będzie?

7 Maj, 2014 - 14:24

A może się przetłumaczył tylko strona działa Ci na polskim języku. Przestawiłeś na angielski i sprawdziłeś?

7 Maj, 2014 - 14:44

nie jestem ekspertem, ale... z tego co da się zauważyć, wszystko co jest oryginalnie wpisane w moduły, tworzone treści, itd jest to automatycznie ustawiane na język macierzysty czyli angielski, a drupal nie daje możliwości zmiany tego co napisane jest w języku angielskim, dlatego w takim momencie pozostaje moduł, który podałem wyżej.

a teraz zauważyłem, że piszesz, że to jest blok, więc może trzeba tylko wejść w konfigurację tego bloku, zmienić tytuł bloku na angielski, a potem przetłumaczyć frazę na polski.

7 Maj, 2014 - 15:35

Zainstalowałem ten moduł i wpisałem teks do zmiany i nie działa :(. Nie wiem jak jeszcze można do edytować. Ponżej podaję linka, może ktoś będzie w stanie to przeanalizaować.

http://www.mtranslations.eu/dotpay/payment

7 Maj, 2014 - 16:00

a nie masz na tej stronie pod tytułem zakładek view i edit?
Jeżeli nie to raczej powinno to być zawarte w module, ale mogę się mylić. Niech może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.