Home.pl - kilka typowych problemów

Przyczyny

Home.pl korzysta z serwera Apachepodobnego, własnoręcznie rozwijanego, jednakowoż różniącego się drobnymi detalami od Apache. Powoduje to różne powtarzające się problemy.

Rozwiązania

UWAGA - Liczby przy rozwiązaniach odpowiadają numeracji objawów (powyżej) i czasem zawierają odpowiedzi z różnych źródeł, które mogą częściowo się zazębiać - należy przeanalizować podane źródła i wypróbować podane przepisy. Jeśli coś poniżej jest bzdurą zgłoś artykuł do poprawy!

1 a) http://drupal.pl/node/3293#comment-11825
Dodać do pliku .htaccess regułę RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/podkatalog/$ RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}/podkatalog/index.php [L]
1 b) rozwiązanie alternatywne (http://drupal.pl/node/31#comment-63):
ja mam drupala na home, który jest w podkatalogu i na subdomenie. jedyne co musiałem zrobić to w pliku settings.php ustawić zmienną $base_url na pełny adres subdomeny, który wygląda tak: $base_url = 'http://drupal.mojadomena.pl'; // NO trailing slash!
1 c) http://drupal.org.pl/node/434#comment-4234
musisz skonfigurować plik .htaccess, powinno pomóc odblokowanie linijki: RewriteBase /"nazwa katalogu instalacji drupala"/
2. a) http://drupal.pl/node/31#comment-59
jeśli masz drupala na subdomenie to sprawdź czy masz w katalogu głównym subdomeny katalog tymczasowy do którego wędrują uploadowane pliki. Katalog musi mieć nazwę tmp.
3 a) http://drupal.pl/node/2209#comment-7695
Na Home.pl (i kilku innych hostingach) jest wymagane podanie poprawnego adresu do serwera mysql, który zazwyczaj ma postać sql.nazwa_domeny (a nie localhost!). Zatem w $db_url pliku settings.php powinno być: $db_url = 'mysql://pawel1:twoje-hasło@sql.twoja-domena/pawel1'; Jeśli nie wiesz jaki jest adres serwera mysql dopytaj się admina/BOK jakie dane wpisać
4 a) http://drupal.pl/problem/error-330-neterr-content-decoding-failed-unknown-error

UWAGA - Różne problemy są kolejno numerowane, rozwiązania są oznaczone analogicznymi liczbami

1. http://drupal.pl/node/3293 -
Zainstalowałem Drupala 7 na hostingu w home.pl. Jeśli wywołuję URL mojej strony, czyli np. www.example.com - dostaję 404 page not found (obsłużone przez Drupala). Jeśli natomiast www.example.com/index.php - wszystko działa dobrze.
2. http://drupal.pl/node/31 -
Drupal X.Y nie chce mi na home.pl zaimportować translacji na polski. Mówi, że brakuje mu dostępu (???) Mogę to zrobić jedynie lokalnie i skopiować bazę, a wtedy wychodzą problemy związane z domyślnym latin-2 w bazach na home.pl.
3. http://drupal.pl/node/2209 -
Przenoszę stronę na home.pl. Dodam, że zawsze to robiłem na wielu hostingach, ale tu jest cały czas pod górkę. Wyskakuje coś takiego: Access denied for user 'pawelarndt1'@'localhost' (using password: YES).
4. Error 330 (net::ERR_CONTENT_DECODING_FAILED): Unknown error.