Pomoc w określeniu modułów do wykonania projektu

4 Sierpień, 2017 - 15:42

Witam,
chciałbym poprosić o pomoc w wykonaniu pewnego serwisu na użytek prywatny, a raczej pomoc w doborze strategii i modułów. Mam podstawową wiedzę do Drupalu (proste strony) więc coś nie coś wiem.
Serwis jest ma działanie dość specyficzne ale postaram się to wytłumaczyć na przykładzie aby każdy wiedział o co chodzi.

Załóżmy, że mam hotel. W tym hotelu jest np. 100 pokoi (ContentType Pokój) podzielonych na jakieś kategorie (np. Apartament, Pokój 3-osobowy (Taxonomy?)). Każdy pokój może być zarezerwowany przez określone osoby widniejące w systemie (ContentType Klient). Każda z tych osób jest przypisana do określonej grupy (Taxonomy Grupa?) np. Pracownik, Osoba zewnętrzna, Prezes etc.

Żaden z pokoi nie ma zewnętrznego systemu rezerwacji, tzn. że rezerwacja nie następuje w momencie jak ktoś sobie wybierze datę i zatwierdzi, tylko inaczej. Jak - Administrator strony przypisuje dany pokój odpowiedniej osobie (ContentType Rezerwacja?). Ustawia datę początkową. Od tego momentu pokój jest zajęty przez osobę z listy - nikt inny nie może go zająć. Ale pokój ma określony czas użytkowania np. miesiąc. Po tym miesiącu admin powinien widzieć, że termin jest przekroczony i podjąć odpowiednie działania. W tym celu wchodzi do ustanowionej wcześniej rezerwacji i klika datę końcową (dowolna ale nie wcześniejsza niż data początkowa rezerwacji). Przy czym może też tam zaznaczyć pewne wydarzenia, które wystąpiły w czasie użytkowania pokoju (np. uszkodzenia, brakujące wyposażenie etc.). W momencie wpisania daty końcowej, status pokoju zmienia się na dostępny.

Docelowo admin powinien mieć możliwość zobaczenia listy pokoi z ich statusem, historię rezerwacji, odpowiednie oznaczenie pokoi których czas użytkowania został przekroczony itp. rzeczy. Wiadomo, że z czasem rozwoju tego serwisu będą dodawne jakieś nowe funkcjonalności.

Admin powinien mieć własne menu (nie to super admin drupalowe) dzięki któremu mógłby zarządzać całym systemem i mieć własny szablon wizualny.

Będę bardzo wdzięczny za informacje dotyczące jakie moduły i funkcjonalności można wykorzystać aby zrealizować ten projekt, gdzie może być problem itd.

Nie wiem czy jest taka opcja aby utworzyć system powiadomień (mail czy notification wewnątrz CMSa), który powiadamiałby użytkownika o wystąpieniu określonego zdarzenia (np. termin użytkowania został przekroczony etc.)?

Sprawa dotyczy D7 ale gdyby się okazało, że w D8 można też to zrobić to nie widzę przeszkód.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

5 Sierpień, 2017 - 09:07

project is our knowledge level gathering test.From a basic outline of hours to a more perplexing income spending plan, time-staged by week, and separated by action. They can track execution in light of consume rates or combined spend, spending plan devoured to date, or anticipated execution at finish. Projector encourages you to unmistakably observe the contrast between being under spending plan custom paper writing services versus behind timetable, by demonstrating you what you have spent up until now, as well as what you've fulfilled with that spend.