Google przekierowują przy pierwszym wejściu

14 Grudzień, 2015 - 13:18

Witajcie,

To mój pierwszy post na tym forum.

Strona postawiona około roku temu: elsan.pl

Nie administrowałem nią, nic nie działałem przy niej, klient nie wyraził takiej potrzeby, sami administrują i tam grzebią, robią zmiany. Ostatnio dzwoni klient z prośbą o pomoc bo przy próbie wejścia na stronę z googli przy pierwszym wejściu przekierowuje stronę na różnorakie serwisy, nie ma reguły jakie. Zaczyna wczytywać stronę by po chwili przenieść na inny portal - zakłady, randki, erotyka, itp. Później jest ok, po wyczyszczeniu cooki znów problem powraca. Problem nie istnieje przy pierwszym wejściu na stronę bezpośrednio z paska adresu.

Nie wiadomo od kiedy istnieje problem

Byłbym wdzięczny za pomoc w naprowadzeniu mnie na istotę problemu bo z takim czymś mam do czynienia poraz pierwszy.

Z pozdrowieniami
Artur

14 Grudzień, 2015 - 15:05

przyatakowali ci strone, pewnie nie była aktualizowana i serwer nie zabezpieczony. Ja miałem przed wczoraj taki atak na wordpresie ale od razu widziałem gdzie była luka i problem wyeliminowałem w 3min. Szukaj po dacie aktualizacji plików gdzie mogli Ci dopisać skrypt, sprawdź settings.php.

14 Grudzień, 2015 - 21:18

Problem rozwiązany (chyba).

A mianowicie podmieniłem kilka plików systemowych oraz usunąłem moduł FUSION, (którego nikt rzekomo nie instalował!). Moduł znalazł się w systemie 1 grudnia b.r. i nikt się do niego nie przyznaje, to po pierwsze. Ale...

...no właśnie, ktoś w biurze firmy dokonał czegoś niesamowitego. Na głównej stronie serwisu wstawił obrazek zawierający w adresie ponad 100 tysięcy znaków (sic!!!). Nic z tego nie rozumiem.

Będę wdzięczny za pomoc.

15 Grudzień, 2015 - 09:47

Dlaczego niesamowitego?? Wrzucił obrazek w ckeditora (czy co tam masz zainstalowane) zamiast na serwer i obrazek dodał się inline za pomocą kodu.