Hosting w nazwa.pl

14 Grudzień, 2015 - 12:25

Witam, od ponad 7 lat mam wykupiony hosting w nazwa.pl na którym trzymam mały lokalny serwis. Niestety od tygodnia otrzymuje od nazwa.pl taki oto komunikat:

"Informujemy, że w ramach usługi ActiveBiznes ........nazwa.pl została przekroczona wartość 90% zajętości powierzchni dyskowej."

I teraz pytanie do was, czyli do ludzi bardziej doświadczonych niż ja ... Zamówić wyższy plan hostingowy powiększając tym samym wielkość bazy danych jak sugerują pracownicy tej firmy czy może da się jakoś zoptymalizować istniejącą bazę danych? Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi i pomoc! Tomek

29 Grudzień, 2015 - 13:22

Ten komunikat to raczej tyczy się limitu plików na koncie. Chyba, że miejsce pod bazę i pliki zliczają jako jedno.

Jeżeli zbliżasz się do limitu 500 000 plików lub 1GB dla bazy to upgrade konta nieunikniony. Wpierw jednak obadaj czy w sites/ nie ma jakiś śmieci, np: miniatury po usuniętych stylach obrazków czy jakieś pozostałości po starych modułach.

A w bazie czy któreś z tabel nie puchną za bardzo. Statystycznie cache_form, chyba to naprawili w Drupalu ale jak nie to jest moduł Clean Cache Form.

21 Marzec, 2016 - 09:29

Szukam hostingu, znalazłam http://sprytnafirma.pl/1-and-1 i teraz zastanawiam sie po tych komentarzach czy w ogóle to wybrać, a może macie jakieś swoje sprawdzone?

21 Kwiecień, 2016 - 20:01

Strony mam wszystkie postawione na Firehost - nie ma żadnych problemów, działają naprawdę szybko, kilka stron na jednym koncie.
To nie tylko drupale, ale również WP i Joomle. W żadnym przypadu problemy się nie pojawiają - nie jest to jakoś duże, wypasione konto - mam tam 80 GB transferu.
Ale wystarczy.

23 Styczeń, 2017 - 12:16

Kurcze. Stary temat, ale chyba wiecznie aktualny, ja polecam każdemu kto zna się chociaz trochę na administrowaniu stronami hosting inny niż nazwa, ablo home. Są raczej nieopłacalne. Mają rozbudowany panel pomocy, biuro obsługi, etc. ale jeśli już coś wiesz o administrowaniu wybierz coś innego. Ofert jest naprawdę dużo. Można zyskać większą pojemność i wydajność, kosztem co prawda helpdesku, ale za dużo lepszą cenę.

17 Październik, 2017 - 17:20

Raczej szkoda czasu. Największym minusem takich hostingów jest fakt, że ceny na nich zaczynają się od dużych kwot. Po co mi konto za ponad 300 zł, skoro daję sobie radę na koncie za 50 zł? No właśnie. Raczej takie serwery są dla osób, które są zakochane w reklamach ;-)