Przenoszenie obrazka z treści arta do pola obrazek - Czy da się zrobić automatycznie?

25 Lipiec, 2013 - 17:53

Witam.

Od dłuższego czasu starałem się namówić kolegę na przeniesienie jego strony z Joomli do Drupala. I udało się. Do końca roku planujemy z migrować dane, skórkę i wszystko co się da. Pierwsze testy już za nami i w sumie tragedii nie ma poza dwiema sprawami. Nie migrują się kategorie, co sądzę będzie dało się jakoś naprawić, oraz sprawa jak sądzę bardziej skomplikowana, Grafiki w Joomli zapisują się w treści arta, a nie jak by było rozsądniej w specjalnym polu obrazka.

Wielkiego problemu by nie było, gdyby nie fakt iż od dłuższego czasu korzysta na stronie z modułu automatycznie skalującego/ docinającego grafikę, która występuje w poście jako pierwsza, co sprawia, że wszystkie mają ten sam styl i nie trzeba ich wstępnie skalować i obrabiać na kompie przed wrzuceniem.
Niby fajnie, ale diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, a konkretnie w tym iż wszystkie przeskalowane automatycznie grafiki są generowane tymczasowo do kesza, a linki do obrazków w artach zawsze prowadzą do oryginału, przez co niektóre z nich to nawet 8-megowe kolubryny, których skalowania za pomocą CSS lepiej było by unikać.

I tu moje pytanie.
Czy da się w jakiś magiczny sposób nauczyć Drupala, by automatycznie przeniósł wszystkie grafiki z tagów img występujące jako pierwsze do pola obrazek?
lub
Coś podobnego przeprowadzić automatycznie podczas migracji, a może lepiej ewentualnie napisać własny skrypt, który wcześniej wyssie z bazy Joomlowskiej wszystkie pierwsze w poście grafiki i zapisze je do osobnej tabeli wraz z id artu z którego pochodzą a następnie wykorzystać tę tabelę wraz z modułem migrate zamiast Joomla-to-Drupal?

11 Sierpień, 2013 - 19:32

Feeds + xpath