Zapisz lub odpal auto zapisanie

5 Kwiecień, 2012 - 01:00

Dwa moduły do Drupala, które dodadzą proste ale przydatne funkcjonalności, oczywiście nie każdemu potrzebne.

Pierwsza to zapisywanie szkiców, co jest przydatne gdy dość często jesteśmy odrywani na dłuższą (znacznie dłuższą) chwilę od pisania newsa, artykułu czy tutka, a wolelibyśmy podczas naszej nieobecności tego co już napisane nie stracić. Oczywiście w standardzie mamy opcję zapisania bez publikowania, ale czy chce się wam za każdym razem przewijać myszką stronę w dół, rozwijać zakładkę "Opcje publikacji", odznaczać "Do publikacji" i dopiero "Zachowaj" ? A przy niektórych skórkach lub mniejszych monitorach/rozdzielczościach dochodzi jeszcze jeden krok czyli kolejne 'przewinięcie ekranu' w dół.
Świetnie do tego nada się moduł Save Draft (w sumie chyba łącznie 3 moduły zostały stworzone o podobnej funkcjonalności) - co on robi ? Obok Zachowaj i Anuluj dodaje przycisk "Save as Draft" a jego kliknięcie daje ten sam efekt co powyższe kroki aby zapisać bez publikacji.

Drugi moduł na który się natchnąłem szperając tu i tam to Autosave, ten także uchroni nas o utraty tego co już mamy napisane. Automatycznie wedle ustalonych odstępów czasowych zapisuje zawartość wypełnionego formularza. Czyli podobnie jak to jest u WordPress'a tyle, że moduł zapisuje zawartość formularza w całkowicie osobnej tabeli w bazie ;)

Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany przeobrażaniem WordPress'a w pełnowymiarowego CMS'a. Obserwuje, czyta i przyswaja treści w temacie wspomnianych systemów treści przy dźwiękach muzyki Depeche Mode & Recoil.

Komentarze

5 Kwiecień, 2012 - 11:51

Dobre moduły, wiele razy miałem taką sytuację, ze względu na charakter mojej pracy.
Bardzo przydatne, np. podczas tworzenia jakiegoś tutka, który jest dość długi.

6 Kwiecień, 2012 - 12:38

Fajnie by było jakby opcje publikacji/zapisu node'a były zbliżone do opcji publikacji/zapisu w WP, za wyjątkiem auto rewizji :]