Program partnerski Helion i moduł do Drupala 7

13 luty, 2012 - 01:00

Helion właśnie wydał wtyczkę pozwalającą uruchomić "kopię" dowolnej księgarni Helion (np. Helion, Onepress, Sensus, Septem, Ebookpoint) na stronie napędzanej Drupalem 7. Taki sklep, wyposażony w link z ich programu partnerskiego, może okazać się ciekawym uzupełnieniem naszej witryny i jeszcze przynieść konkretny dochód. Helion wydał wcześniej wtyczki do Wordpress'a i Joomla! ale kilka dni temu drupalowcy doczekali się wersji pod swój system.

Na stronie PP Helionu znajdziemy następujący opis funkcjonalny wtyczki:

"Moduł główny księgarni

Dostęp do modułu następuje po podaniu w ścieżce adresu pozycji: http://{mojawitryna}/?q=ksiegarnia lub http://{mojawitryna}/ksiegarnia. Moduł ten zawiera dokładną kopię oferty wybranej księgarni (Helion, Onepress, Sensus, Septem i Ebookpoint) w formie prezentacji. Całość może być dowolnie zmieniana przez webmastera za pomocą arkuszy stylów.

Prezentacja wybranych elementów księgarni

Moduł definiuje 3 autonomiczne bloki, które można umieścić w dowolnym regionie systemu CMS Drupal:

  • Bestsellery - moduł wyświetla jedną z książek, które aktualnie znajdują się na liście bestsellerów wybranej przez ciebie księgarni.
  • Książka Dnia - codziennie w księgarniach Grupy Helion jedna książka jest dostępna w promocyjnej cenie uwzględniającej 20% lub 30% rabatu. Każdego dnia moduł wyświetla książkę objętą wspomnianą promocją w wybranej przez ciebie księgarni.
  • Polecana książka - ten moduł wyświetla zawsze jedną, wybraną przez ciebie książkę z dowolnej z księgarni Grupy Helion.

Sekcja administracyjna zawiera

  • Numer klienta programu partnerskiego (ID Partnera) - umożliwia podanie unikatowego numeru przypisanego na stałe do partnera. Każda pozycja przekierowana na adres księgarni zostanie opatrzona Twoim numerem ID.
  • Podstawowa księgarnia - ustawia podstawową księgarnię, która zostanie wyświetlona po załadowaniu modułu z adresu http://{mojawitryna}/?q=ksiegarnia lub http://{mojawitryna}/ksiegarnia. Ustawienie początkowe to księgarnia HELION.
  • Ilość książek wyświetlanych na stronie - pozwala na ustawienie ilości pozycji wyświetlanych na stronie. Początkowa wartość to 10 pozycji (10 książek).
  • Sposób wyświetlania - pozwala na ustawienie wyświetlania w księgarni całej oferty lub wyłącznie oferty eBooków.
  • Wyszukiwarka - uruchamia wyszukiwarkę pozycji w głównej księgarni.
  • Dodatkowe ustawienia - pozwalają na wyświetlenie listy wyboru księgarni (gdy opcja jest nieaktywna zostaną wyświetlone kategorie księgarni zdefiniowanej w sekcji Podstawowa księgarnia).
  • Kategorie opisu książek zawarte w widgetach (polecana książka, bestseller i książka dnia) są parametryzowane i pozwalają na wybór poszczególnych opcji (cena, tytuł, koszyk) pod daną pozycja.

Podstawowe ikony systemowe zawarte są w module. Istnieje również możliwość pobierania grafik z zewnętrznych źródeł.
"

Komentarze

13 luty, 2012 - 03:42

I ile płacą od kliknięcia ? :P Bo widze nie tylko reklamę ale też 'dodatkowe' pozycjonowanie książek :P

13 luty, 2012 - 08:31

w PP Helionu masz 5% od każdych zakupów z twojego polecenia z tego co pamiętam, przy e-bookach może jest więcej, nie sprawdzałem

13 luty, 2012 - 12:30

Prowizja w PP ma dwa progi - 5% od zrealizowanego zamówienia dla książek drukowanych oraz 15% od zrealizowanego zamówienia dla publikacji elektronicznych (eBooki) szczegóły na stronie: http://program-partnerski.helion.pl

13 luty, 2012 - 23:23

Jak spojrzałem w kod tego modułu, to zrobiłem tak:
"AAAAAAA!!!!! Aaaaa!!!!!! aaaaaaaaaaa........."
Straszne....

14 luty, 2012 - 08:25

to może (tu sugestia dla Helionu) moduł powinno się wrzucić na drupal.org celem zebrania uwag i ew. zlecenia poprawienia tego kodu

14 luty, 2012 - 09:38

Ej, zanim mnie zastrzelicie i zabijecie za wepchniecie wszystkiego do jednego wora rozwazcie tez ze musialem to tak napisac :(. Oczywiscie skoro wizualnie kod nie odpowiada, zmienie go na potzreby kolegow a takze oddziele logike od prezentacji. Mialo dzialac wg wytycznych, dziala. Przepraszam za to com popelnil.

14 luty, 2012 - 13:04

Nie martw się Sebastian, Andrzej jest znany ze swojego "puryzmu" Drupalowego jeśli chodzi o czytelność kodu i wydajność ;) Potraktuj jego uwagę raczej jako zachętę do poprawek.

14 luty, 2012 - 18:02

Krytyka powinna być konstruktywna to raz,

Dwa, jak mawia mój kolega, wszystko jest funkcją czasu i pieniędzy więc możemy przyjąć, że albo nie było za wiele czasu albo pieniądze były za słabe, żeby się wysilać :)

ja tam się cieszę, że będę mógł wypróbować już niebawem, a jak zabije to mój serwer to będę wiedział do kogo uderzać z żalami...

14 luty, 2012 - 21:34

Chciałbym rzec, że w kodzie jest niemożebnie wiele walących po oczach i żebrach "ficzerów", ale dzisiaj są Walentynki, więc będę litościwie miłościwy w słowach;)

Brzydziuchne są m.in.:
- mieszanina markupu z pehapcem (a'ka wordpressowo, wszystko w jednej kupie;D),
- brak lub błędne filtrowanie/walidacja danych,
- polskie zdanka wewnątrz funkcji t(),
- usunięcie konfiguracji modułu w hook_disable()

A jak już mowa o puryźmie, to i formatowanie kodu po drupalowemu by się przydało;)

No ale wszyscy wiemy (jak to ktoś gdzieś kiedyś słusznie zauważył), że umiejętności programisty są ograniczone funduszami ;))))

PS. Spodobało mi się pliku *.module:
$ksiegarnia = " WHERE marka != '666'";
Co to za szatańska kategoria 666, że nie ma jej w wynikach w hook_block()?:D

W razie czego będziemy wiedzieli, kogo lać pod żebra ;)))))) @Sebastian: zarejestrowałeś się na drupal.pl, już wiemy o Tobie wszystko i jeszcze więcej;)))))))

Chill bro, be cool, be nice and practice Drupal coding :)

15 luty, 2012 - 00:00

Oj tam Andrzej, nie pisz o tych walentynkach w tym kontekscie bo pomysla ze ze soba zrywamy :).

Calosc ulozylem w ten sposob aby przy minimalnym wysilku zapewnic polimorfizm dla calosci tego skrypletu. Nie chcialem sie zaglebiac (a raczej uzalezniac od drupala, przyajmniej taki mialem zamysl). Kilka drobnych zmian i mamy abstrakcje skrypletu od platformy co jest dobre, nie dobre ze trzeba to bylo w ten sposob napisac (zreszta kazdy kto zagebial sie w te kilka linijek napewno to zauwazyl, Ty takze). Ale to dobrze !!! cyt: "Krytyka powinna być konstruktywna to raz"

Co do walidacji danych, hmm podpowiedz mi gdyz procz ID klienta to nie ma za bardzo co walidowac (wiekszosc waliduje API drupala) i nie abym sie sprzeczal, ale po prostu jestem ciekawy :)

Co do 666, masz racje przy okazji jak bede refaktoryzowal (specjalnie dla Ciebie wraz z Twoimi uwagami, rozbijajac ten prosty skryplet na miliony wzorcow) zmienie ta liczbe na 777 lub calkowicie sie jej pozbede :)

Co do lustacji, od razu podejrzewalem ze nie kodujecie hasel i dziwnie znajome moje haslo pojawialo sie w matematycznym zadaniu :)

ps. Palik, masz bardzo madrego kolege!

ps 2.Palik, jezeli powiesi Ci Twoj serwer utne sobie PHP :)

ps. Michlis, dzieki!

ps. Andrzej dzieki x 2!

BR