moduł obsługi płatności dla platnosci.pl

24 Listopad, 2006 - 15:49

czy ktoś widział moduł obsługi płatności dla drupala, który działa z serwisem platnosci.pl? wdrażam właśnie drupala i wielkimi krokami zbliżam się do momentu realizacji płatności. zastanawiam się czy muszę sam sobie napisać ten moduł, czy jest już takie rozwiązanie i jeśli tak, to czy warto je zastosować, czy mimo wszystko napisać samemu?

jeśli trzeba będzie ten moduł napisać samemu to będę chciał go udostępnić publicznie, więc jeśli są jacyś chętni do współpracy to może szybciej uda się coś sklecić?

25 Listopad, 2006 - 15:06

Nie widziałem żadnych modułów do obsługi polskich płatności, więc trzeba pisać od nowa. Czy chcesz go tworzyć jako moduł do ecommerce, czy jako samodzielny moduł?
Zacząłem pisać allpaya, ale jest że tak powiem dość specyficzny i raczej nie nadaje się jeszcze żeby go wypuścić publicznie.
Chętnie pomogę.

Paweł Gawłowski
e-solutions.pl

26 Listopad, 2006 - 14:58

chcę go pisać jako osobny moduł. ecomerce mi nie jest potrzebny bo tworzę własny moduł sprzedaży odpowiadający moim własnym, bardzo specyficznym potrzebom. dlatego obsługa płatności musiałaby być zupełnie samodzielna. prawdopodobnie za jakiś tydzień będę zabierał się za ten temat na poważnie - na razie szukałem gotowca, a teraz muszę pomyśleć jak najlepiej ugryźć ten temat. nie pisałem nigdy obsługi płatności.pl więc muszę się wgryźć w ich dokumentację zanim z czymkolwiek ruszę.

27 Listopad, 2006 - 09:42

Też jestem zainteresowany drupalowym modułem do płatności - pisania się nie podejmuję, ale mogę pomóc w testowaniu.

Wojtek
Wypoczynkowo.pl
Turystyczny serwis aukcyjny

27 Listopad, 2006 - 11:07

Ale dla innego CMSa. Część kodu na 100% będzie się pokrywać więc jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się.

27 Listopad, 2006 - 12:54

no to może zapodasz gdzieś swój kod (albo przynajmniej to co możesz pokazać), będziemy mieli od czego zacząć, bo pewnie chętnych zbierze się całkiem sporo. w końcu drupal to solidna platforma, a płatności.pl są dość popularne.

15 Grudzień, 2006 - 13:24

no dobra, mam coś co można by nazwać betą tego modułu :) jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia i zrobienia, ale w zasadzie można już tego używać. do poniedziałku posprzątam trochę w kodzie i będzie można to opublikować. miło by było gdyby dało się go tutaj umieścić jako projekt.

16 Grudzień, 2006 - 16:58

Integracja sklepu z Platnosci.pl poprawiałem kiedyś moduł do joomli do płatności, całość prosta, tylko trzeba to jeszcze spiąć ze swoimi zabawkami, sam niedługo będę to robił - prosty sklep, nie wiem jeszcze na czym, na razie testuje różne moduły galerii, jeśli ktoś chce się podłączyć do zabawy to zapraszam na priva.

19 Grudzień, 2006 - 11:51

i jak tam?
moduł wprawdzie nie ma skryptu instalacyjnego, ale do testowania nadaje się w pełni.

5 luty, 2007 - 11:54

Cześć,

chce ten przemiły moduł zintegrować z e-commerce - można jakieś porady od czego zacząć? ;)

PS. Na jakiej licencji jest ten moduł??

5 luty, 2007 - 13:54

jeśli ci się nie pali, za jakieś 2-3 dni będzie nowa wersja tego modułu z kilkoma zmianami i poprawkami - ostatnie tygodnie tworzenia modułów dla jednego serwisu wiele mnie nauczyły i będę chciał tą wiedzę wprowadzić w życie uaktualniając moduł płatności.

co do samego e-commenrce, to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo go po prostu nigdy nie używałem więc nie bardzo jestem w stanie podać jakiekolwiek konkrety. powiedz, czy przeglądałeś w ogóle ten mój moduł, czy po prostu zaczynasz się do niego na razie tylko przymierzać? łatwiej będzie mi udzielić pomocy jeśli podasz jakieś konkrety.

co do licencji, fakt nie dołączyłem info, ale możesz śmiało tego używać jak chcesz. jeśli będziesz wprowadzał jakieś zmiany to podziel się nimi z nami, żebyśmy mogli wspólnie doskonalić i rozwijać ten dość potrzebny u nas moduł :)

5 luty, 2007 - 14:12

Spieszę się raczej :) mam już gotowy sklep pod drupalem + ecommerce :) chętnie przeportuje Twój moduł do ecommerce (niemniej troszkę mi to zajmie - muszę to wszystko lepiej rozkiminć ;) ). Może opublikujesz moduł na licencji GPL2 lub jakiejś jej wersji z uznaniem autorstwa? :)

Nie jestem biegłym programistą, więc troszkę się w tym ecomemrce pogubiłem :) ale za jakieś 2-3 dni coś wskuram na pewno :)

5 luty, 2007 - 17:09

zatem zanim wystartujesz pobierz aktualną wersję, którą właśnie wrzuciłem. zawiera ona kilka istotnych zmian w stosunku do poprzedniej wersji. więcej zmian i udogodnień wkrótce.
jak będziesz potrzebował pomocy to daj znać - postaram się pomóc.

co do ecommerce to podejrzewam, że trzeba będzie jedynie zaimplementować jakieś hook'i żeby wszystko działało.

nowo uploadowana wersja ma też dołączoną licencję gnu.

7 luty, 2007 - 14:51

informuję o zamieszczeniu nowej wersji modułu obsługi płatności.
wprowadziłem wiele zmian w stosunku do wersji pierwotnej i mam nadzieję, że teraz używanie modułu platnosci_pl będzie zdecydowanie prostsze.

6 Kwiecień, 2007 - 12:28

Pobrałem najnowszą wersje do testów, rozpakowałem w katalogu modules.Sądziłem ze pojawi mi sie w zakładce "zarządzaj/budowa witryny/moduły, jak inne moduły, a tu niespodzianka. Na dodatek przykra :(. Nie widac tego modułu, nie zainstalował sie automatycznie. Dodam ze mam drupala 5.1. Co jest nie tak? Inne moduły instaluja sie bezproblemowo.

6 Kwiecień, 2007 - 12:52

Juz wiem co jest nie tak - brak w archiwum pliku .info, jak go stworzyłem to modul staje sie widoczny.

6 Kwiecień, 2007 - 15:19

brak pliku info, bo pisałem ten moduł z myślą o drupalu 4.7.x
v5.x jest jeszcze trochę niedorobiony - brak mu kilku modułów i ma parę nadal nierozwiązanych problemów. tak więc zrobiłem swój serwis z wersją 4.7.x i z myślą o niej pisałem moduły, w tym ten do obsługi płatności.

8 Czerwiec, 2007 - 17:47

Ubercart zapowiada się całkiem nieźle, ale wciąż brak modułów płatności elektronicznych dla Drupala.

24 Lipiec, 2007 - 17:26

Mam wersję drupala 5, zrobiłem sobie plik info, widzę moduł w liście modułów, ale nie widzę go w ustawieniach. proszę o pomoc

7 Sierpień, 2007 - 19:44

spróbuj po prostu wejść na /admin/settings/platnosci_pl
może ci menu się nie odbudowało, co w drupalu jest standardem :/