platnosci_pl

21 Grudzień, 2006 - 00:12

Moduł obsługi systemu platnosci.pl v1.0.2
[Last update 22.07.2009]

Instalacja, konfiguracja i użytkowanie
Wszystko znajdziesz w pliku README-pl.html

JEŚLI CHCESZ MODUŁ W WERSJI DLA DRUPALA 6.x NAPISZ DO MNIE!

Uwagi dodatkowe
Ze względu na to, że system platnosci.pl przesyła informacje do modułu z wykorzystaniem HTTP POST, to twój serwis musi być w trybie on-line, żeby moduł był w stanie odebrać przesyłane komunikaty. Z tego co mi wiadomo nie ma chyba sensownej metody obejścia tego problemu poza modyfikacją tej funkcji: http://api.drupal.org/api/4.7/function/_menu_site_is_offline - niestety jest to grzebanie w jądrze drupala, więc raczej nie polecam. Jeśli goście od platnosci.pl zechcą dorzucić do swojego systemu obsługę XML-RPC to sprawa będzie o wiele prostsza, ponieważ moduł XML-RPC Drupala działa zawsze, bez względu na to, czy serwis jest offline czy online.

Zmiany w stosunku do wersji z 14.11.2007 (v1.0.1)

 • Dodana obsługa e-przelewów z LUKAS Banku
 • Zmieniona nazwa i logo płatności PKO Inteligo na iPKO

Zmiany w stosunku do wersji z 09.02.2007 (v1.0.0)

 • Dodana obsługa przelewów PEKAO
  • Zmiany w stosunku do wersji z 07.02.2007
   • poprawiony bug powstały po zmianie struktury tabel w bazie powodujący, że moduł nie odpowiadał na raporty wysyłane przez system płatności.pl
   • moduł zapisuje w logu jeszcze więcej informacji
   • usunięta opcja sprawdzenia stanu transakcji w serwisie płatności.pl dla transakcji o statusie PPTS_ZERO co wcześniej zawsze powodowało powstanie błędu PPE_NO_SUCH_TRANSACTION (kod 500), ponieważ transakcje o statusie PPTS_ZERO nie są jeszcze zarejestrowane w systemie płatności.pl

   Zmiany w stosunku do wersji z 05.02.2007

   • dodana możliwość przeglądania i zarządzania transakcjami poprzez gui
   • więcej informacji jest logowanych.
   • logi wyświetlane są przy szczegółach każdej transakcji.
   • usunięty bug uniemożliwiający ręczne anulowanie transakcji.
   • dodana opcja w ustawieniach modułu pozwalająca powiązać odpowiednim linkiem numer zlecenia przypisany do danej transakcji z konkretnym zleceniem w systemie - dzięki czemu można łatwo przejść od konkretnej płatności do zlecenia, którego ona dotyczy.

   Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji

   • dodany skrypt instalacyjny tworzący odpowiednie tabele w bazie danych.
   • usunięta możliwość używania modułu z osobnej bazy danych

   TODO

   • dodać obsługę wielu POS

Komentarze

24 Kwiecień, 2007 - 14:04

w pliku platnosci_pl.module jest mały bug powodujący resetowanie stanu transakcji po tym jak klient zostanie przekierowany na stronę urlPositive lub urlNegative.
tymczasowo, aby rozwiązać ten problem wystarczy wykomentować następujące linijki: 798, 807 i 808. upewnijcie się czy w waszych wersjach plików to są te same linijki ;)

793: function _platnosci_pl_urlOk(...){
...
798: //_platnosci_pl_updateTransactionState($sessId,PPTS_NEW);
...
800: }
...
802: function _platnosci_pl_urlError(...){
...
807: //if ($error != 0)
808: // _platnosci_pl_updateTransactionState($sessId,PPTS_ZERO,$error);
...
810: }

nie mam pojęcia jakim cudem to się tam znalazło. poprawka plików będzie za jakiś czas. przepraszam za niedogodność, ale jestem trochę zabiegany :/

4 Wrzesień, 2007 - 11:04

czy ten moduł po 'odebraniu' płatności potrafi coś wykonać - np. dodać usera do roli, albo cuś? Albo inaczej - co trzeba zrobić, aby tak się działo? dopisać jakiś kawałek kodu?

może sobie potestuję to cacko :)

pozdrawiam

--
palikowski.net - palik z każdej strony

14 Listopad, 2007 - 18:15

Moduł po odebraniu nie robi nic - wywołuje jedynie hook'a hook_platnosci_pl_stateChange. Jedyne co musisz zrobić to w jakimś swoim module napisać własną funkcję o nazwie [mój_moduł]_platnosci_pl_stateChange. Moduł platnosci_pl przekaże do tej funkcji podstawowe informacje o tym co się wydarzyło. Co z tym zrobisz w swoim module to już zależy od Ciebie ;)

ps. przepraszam, że tak późno, ale zajęty innymi sprawami po prostu bardzo dawno tu nie zaglądałem ;)

15 Styczeń, 2008 - 01:47

ten moduł działa tylko z wersja 4.7.x jeśli masz drupala 5.x to musisz troszkę podłubać dopisując sobie jeden plik. nie będę pisał jak to zrobić, bo nie mam nigdzie piątej wersji drupala na której mógłbym wszystko przetestować - nie chcę więc proponować czegoś co nie wiem czy na 100% zadziała :/
aktualnie pracuję nad jednym serwisem, może przeniosę go na 5 odsłonę drupala, jeśli tak, to odpowiednia aktualizacja modułu płatności zostanie udostępniona.

o ile dobrze pamiętam, ktoś na forum pisał, że udało mu się mój moduł nakłonić do pracy pod drupalem 5.x - może się podzieli spostrzeżeniami.

21 luty, 2008 - 15:07

hmm, jakby było faktyczne zainteresowanie to mógłbym przy tym module więcej podłubać. na razie jednak nie widać jakiegoś wielkiego ruchu w tym temacie. to i go sobie spokojnie doglądam, a nie rozwijam. jest parę rzeczy, które warto w nim poprawić, ale dopóki mam co robić, to nie będę dla sportu naprawiać tego co już działa. wszyscy wiemy czym to może się skończyć ;)
tak jak pisałem - za jakiś czas uruchamiam jeden serwis na nowszym drupalu, wtedy zrobię branch dla v5. chyba że faktycznie znajdą się potrzebujący to zrobię tego porta wcześniej. jak sam jednak widzisz, minął bodaj rok od publikacji, a ludzie nie walą tutaj drzwiami i oknami ;)
jeśli natomiast chodzi o integrację z modułem eCommerce, to niestety w związku z tym, że nigdzie tego modułu nie używam i na razie używać nie będę, to nie zanosi się żebym taką integrację sam zaimplementował. jeśli są osoby, które chcą taką integrację zrealizować, bardzo chętnie pomogę jeśli coś trzeba będzie wyjaśnić albo zmodyfikować.
myślę jednak, że taką integrację najsensowniej będzie zrealizować poprzez jakiś pośredni moduł. samym modułem płatności tak naprawdę nic się nie da zrobić - trzeba go sobie do czegoś podpiąć. w zasadzie to jest tylko drupalowa implementacja API paltnosci.pl i chciałbym, żeby tak zostało - jest to dzięki temu bardziej uniwersalny i lżejszy komponent.

23 Listopad, 2008 - 20:20

jako że mój projekt w nowszym drupalu w którym moduł płatności miał zostać użyty, został przełożony na przyszły rok :/ więc z oczywistych względów prace nad portem modułu zostały wstrzymane.
Dla zainteresowanych udostępniam wersję testową modułu przygotowaną dla drupala 5.x

10 Czerwiec, 2009 - 00:04

zaraz 7 drupal wychodzi a tu jest beta dla 5 :D

23 Lipiec, 2009 - 00:16

regoat - zawsze możesz napisać porta, jak jesteś taki mądry :P Ja tego nie robię dla zabawy tylko w ramach własnych potrzeb. Chcesz nowszą wersję albo ficzery? Napisz, dogadamy się na jakąś rozsądną kwotę i dostaniesz co ci potrzeba.

Wiem, że łatwo jest wymagać i marudzić, ale tu nie Caritas.