Views oficjalnie połączone z Drupalem 8!

20 Listopad, 2012 - 12:57

CCK i Views to duet od wielu lat stanowiący o przewadze Drupala nad wieloma innymi CMS'ami. Od następnej wersji będziemy mieli oba moduły w rdzeniu, czyli zaraz po instalacji. Czy to dobrze? Zdania są podzielone. Zwolennicy systemów z rdzeniem maksymalnie odchudzonym zgrzytają zębami. Zwykli użytkownicy ucieszą się, bo podstawowy moduł, z jakiego korzystają przy 70% projektów, będzie zawsze zgodny z rdzeniem i zostanie objęty jeszcze lepszym wsparciem.

Komentarze

20 Listopad, 2012 - 23:28

Mam nadzieję że to cholerstwo zmieni tylko folder, będzie czyhać w katalogu modules i nic więcej, i w każdej chwili można będzie wyrwać chwasta.
Ciekawe co następne, OG w Drupal 9?

21 Listopad, 2012 - 03:10

W sumie nie wiem czy to dobrze czy źle. Z jednej strony fajnie z wsparciem i zgodnością, ale z drugiej w razie poprawek w widokach trzeba będzie robić upgrade całego drupala.

Wg mnie bardziej przydały by się takie moduły jak pathauto. Czy stworzenie jakiegoś dobrego edytora tekstowego na wzór tego z wordpressa. Dzięki temu drupał byłby dużo bardziej user friendly. A jeśli ktoś będzie potrzebował widoków to i tak je znajdzie.

16 Styczeń, 2013 - 01:36

A tak w sumie to co chcielibyście zobaczyć w d8 ? Pomijając statystyki z drupal.org - bo tam już dawno wisi (wisiała?) sonda.

Chcą wywalić forum :( które nikomu nie przeszkadza do czasu Artesian natywnego nie doczekamy... A to zwykłe ubogie drupalowe forum nie było złe (z advanced forum nawet dawało radę). Multi Blog też mógłby pozostać w lekko zmienionej formie.

Ja jestem za dopracowaniem media (pełne i KONKRETNE przerobienie file field path/sources), może być i pathauto (http://drupal.org/sandbox/davereid/1085536) jak podał kolega wyżej, redirect (które zastępuje NARESZCIE po pathu global redirect), w sumie sprawniejszy wysiwyg edytor już jest w 7 ale chłopaki kombinują (http://drupal.org/sandbox/quicksketch/1088256)... link (pierwszy moduł jaki zainstalowałem ale to juz jest na 100% - http://blog.erdfisch.de/2012/10/email-and-link-module-landed-core).

Bedzei entity, bedzei cache, lepszy mobile (a tu trochę dużo rzeczy kuleje)... Zmiany na + :)

Ciekawe jak pójdzie update i czy mniejsze moduły szybko wydadzą wersje na 8 bo od tego w dużej mierze zależeć będzie sukces (+ łatwość budowania modułów co ostatnio jest coraz trudniejsze i dużo osób na to narzeka ale w 8... symphony... niby uproszczona struktura zobaczymy :)

Mi w sumie dużo do szczęścia nie potrzeba bo wybrałem drupala ze względu na dobrze konfigurowalny multisite (co ma już 7) i tak jak uważałem 2 lata temu, że to przyszłość w CMS tak teraz to podtrzymuje - a widać to po tym jak dynamicznie wszystko zmierza do błyskawicznego zarządzania przez wszelkiej maści mobile.

16 Styczeń, 2013 - 01:44

Będzie rules i mongodb, i jade z koksem pierwszego D8 :)