Rakietowe skórki nie dla Drupala :(

18 Styczeń, 2012 - 01:00

RocketThemes, jeden z największych "klubów" sprzedających skórki do popularnych CMS-ów ogłosił, że zamyka dywizję drupalową. W oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie informują, że polegli na założeniu, aby dostarczać tanie i dobre skórki. Okazało się, że wytworzenie templatek do kropelka nie jest na tyle tanie aby cały biznes się opłacał.

Nie nastraja to optymistycznie. Ich skórki faktycznie były jednymi z lepszych i tańszych na rynku komercyjnych szablonów. Fakt, że firma działająca na ogromną skalę wycofuje się z Drupala jest niestety wyraźnym sygnałem, że potężne możliwości silnika PHPTemplate niekoniecznie oznaczają łatwe i tanie budowanie skór. Wraca odwieczna prawda, że średnia miodność Drupalowych skórek jest niska a ładne projekty są albo drogie albo bardzo rzadkie.

Widać na tym przykładzie, że fanatyzm fanatyzmem, ale biznes rządzi się twardymi prawami i akcjonariusze niekoniecznie muszą podzielać bezinteresowną miłość do Drupala :).

Na koniec jeden pozytyw - do czasu wygaszenia "klubu" drupalowego mamy możliwość zapisania się do niego po atrakcyjnej cenie 45$ za 2 "entitlements", czyli prawo do wykorzystania skórek na 2 stronach. Skórek do wyboru jest całkiem sporo, zatem kupujcie, póki jeszcze można! :)

Komentarze

18 Styczeń, 2012 - 02:31

W sumie dziwne. Nie zagłębiałem się nigdy jakoś bardziej w skórki joomli czy wordpresa, ale skórki drupala wydawały mi się proste. A przynajmniej sensownie poukładane

18 Styczeń, 2012 - 15:41

Ja myślę, że to spisek i że trzeba niezwłocznie powołać komisję śledczą, póki dowody rzeczowe nie zostały zniszczone :P

A tak serio, musiało być malutko tych klubowiczów lub koszta wytworzenia jednej skórki nie zwracały się ze spooorą nawiązką.