Przyjazny Drupal prezentuje - Barakuda na Ubuntu!

3 Styczeń, 2012 - 01:00

Ten news to tak naprawdę dwa w jednym, wash and go, head and shoulders. Po pierwsze poinformujemy Was, że powstała niedawno kolejna witryna zawierająca ciekawe materiały dla drupalomaniaków - Friendly Drupal. W powitalnej audycji dźwiękowej (no dobra, w podcascie) jej twórczyni informuje o projekcie i opowiada o tym jak zostać drupalowym developerem, jakich używać zasobów, książek itp.

Po drugie, jednym z pierwszych i ciekawszych materiałów, jakie tam znajdziecie, jest przepis na instalację wysokowydajnego środowiska opartego o Barracuda Aegir, serwer www Nginx, PHP-FPM 5.2.17, i bazę danych MariaDB lub Percona. Jeśli lubicie te klimaty - zapraszam do oglądania tego i innych screencastów z Friendly Drupal!

Komentarze

7 Styczeń, 2012 - 19:19

Przydatny news.

Właśnie postanowiłem zainstalować to pod nową instalację Pressflow.

Aegir+Barracuda+Nginx obiecuje znaczne zwiększenie wydajności stronki dla zalogowanych użytknowników - jakieś 10 razy. Czyli jeśli normalnie stronka się wyświetla w 300ms dla zalogowanego użytkownika (co daje 3 na sekundę - nie myśl o budowaniu dużej społeczności) to da radę zwiększyć do 30 użytkowników na sekundę - całkiem nieźle.

Niestety jestem słabym adminem - potrafię założyć stronkę przy użyciu Direct Admina, Cpanelu, ale jak zobaczyłem interfejs Aegir to nie wiedziałem "o co kaman".

I do tej pory średnio czaję nawet po obejrzeniu filmiku... Może z 10 razy obejrzę i coś zajarzę :)

PS
Potrafisz tworzyć stronki na Aegir?