Dodanie zdjęcia jednym kliknięciem ?

5 Grudzień, 2010 - 06:15

Taką możliwość daje nam moduł Drag'n'Drop Uploads, dzięki któremu tak jak w jego nazwie zdjęcie do treści dodajemy metodą "przeciągnij i upuść"...

Chwytamy zdjęcie, przeciągamy i upuszczamy nad polem z treścią, a moduł zdjęcie wgra na serwer, doda do treści i je nam wyświetli.

Inny moduł, który też umożliwia szybkie dodanie zdjęć do treści a jego nazwa One Click Upload... powinien was również zainteresować, choć wymaga od nas wbrew jego nazwie... "gad demet"... 3 kliknięć. Pierwsze kliknięcie - klikamy na dodatkowy przycisk, który moduł dodaje do BUEditor i CKEditor ("gad demet" x2 a gdzie TinyMCE), a który otworzy nam okno otwórz, gdzie wybieramy zdjęcie do wgrania (tu liczba kliknięć może się zwiększyć "gad demet" x3). Następnie klikamy szybko dwa razy na zdjęciu i "włala"... fotka ląduje w polu body, polu z naszą treścią.

Zresztą sami zobaczcie: click.

Warto pamiętać, że powyższe moduły umożliwiają szybkie dodanie zdjęć do treści ale nie dają możliwości ich zarządzaniem - raz wgranych już nie wykorzystamy.

One Click Upload - wersja 7
Drag'n'Drop Uploads - wersja 6 & 7 (dev)

Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany przeobrażaniem WordPress'a w pełnowymiarowego CMS'a. Obserwuje, czyta i przyswaja treści w temacie wspomnianych systemów treści przy dźwiękach muzyki Depeche Mode & Recoil.

Komentarze

5 Sierpień, 2011 - 09:20

osobiście wypracowałem swoją metodę, która ma jedną zaletę względem proponowanych modułów - nie wymaga zapisania grafiki na dysku komputera. Podczas tworzenia tutoriali a nawet szybkiego pisania artykułów jest to szalenie wygodne. Polega na tym, że instalujemy jakieś narzędzie czychające na obrazki w schowku i wysyłające je na serwer (np. imageshack) a następnie kopiujące url do schowka. url wklejamy w treść a jeśli chcemy by grafiki były zapisywane na lokalny serwer naszej strony dodajemy moduł image resize filter i ustawiamy w nim stosowne opcje.

Jak to zrobić szczegółowo opisałem na elimu i to na 2 różne sposoby

5 Sierpień, 2011 - 21:03

"umożliwiają szybkie dodanie zdjęć do treści ale dają możliwości ich zarządzaniem - raz wgranych już nie wykorzystamy."
chyba brakuje NIE, pozatym fajny news !